A mai kor emberének rendkívül univerzálisnak kell lennie, hogy eleget tegyen a mindennapok kihívásainak. Az oktatási intézmények egyre több tankönyvet és egyre több felszerelést követelnek, sőt már a munkahelyen is minimum a laptopunk szükséges, hogy velünk legyen. Szerencsére már számtalan típusú, méretű és formájú táska áll a rendelkezésünkre, hogy minden élethelyzetben a segítségünkre legyenek, legyen szó hátizsákról, iskolatáskáról vagy egy szimpla válltáskáról.
Egyedi képeségekkel bír a futártáska
A futártáska azonban más, mint a többi, hiszen sikeresen vegyíti az összes változat legjobb tulajdonságait, így nem csoda, hogy egyre elterjedtebbé vált a vásárlók között. Jóllehet, divatos kiegészítőként csak nem rég robbant be a köztudatba, futártáskákat már több, mint 150 éve használnak. Az egyik leghíresebb viselője, az akkor épp a világ legkiemelkedőbb postai szolgáltójánál, a Pony Expressnél dolgozó Wiliam Cody volt.
Egyáltalán nem kell szégyenkeznie az olvasónak, ha nem tűnik ismerősnek a név, hiszen ez az úriember inkább a becenevén lett igazán, híres, a Buffallo Bill néven. Az 1860-ban még siheder Bill marhabőrből készült „messenger bag”-ekben hordta szét a postát laza, 3000 km-es útszakaszon, Sacramentó-tól Nebraská-ig. A második világháború alatt még ennél is szélesebb körben használták a futártáskákat.
A futártáska sok esetben hasznos megoldásnak ígérkezett
A könnyű hozzáférhetősége miatt nagy hasznukra volt a medikusoknak, de masszív felépítésének köszönhetően lőszerek cipelésére is kiválóan alkalmas volt. Ezek a táskák a harcok befejezésével sem merültek feledésbe, hiszen villanyszerelők és postások ezt követően is nagy kedvvel vették igénybe. A mai divatvilágba elsőként John Peters emelte be még a 80-as években, amikor New Yorkban megalapította a Manhattan Portage nevű vállalatot.
A Nagy Alma betondzsungelére tervezett messenger bag-eket ma már a világon mindenhol ismerik. Ez a márka hazánkban ugyan nem túlságosan felkapott, nem úgy, mint a Fjällräven táskái. Úgy néz ki, a svédeknek nem csak az autói masszívak, a textil iparban sem teszik lejjebb a mércét. A Fjällräven futártáskái mód felett strapabírók, akár évtizedeken át ellenállnak a külső behatásoknak. A titok nyitja, a saját készítésű, hihetetlenül nagy teherbírású anyagban van, amit a skandinávok csak G-1000-nek hívnak.
Garantáltan egyedi összetétel
A 65%-ban poliészter és 35%-ban pamut szövet ráadásul tovább tuningolható a külön kapható Greenland Wax nevezetű impregnáló krémmel. A teljesen környezetbarát vax szintén saját találmány, ami paraffinból és méhviaszból készült. Sajátossága, hogy vízlepergetővé és kopásállóvá teszi a G-1000 anyagból varrt táskákat és ruhákat egyaránt. Sőt, ezzel a titkos adalékkal állítólag kevésbé is koszolódik a kikezelt felület.
A sarki rókás logóval díszített futártáskák 17 literes űrtartalommal büszkélkedhetnek, így suliban és a munkahelyen is bátran használhatjuk. Gond nélkül tárolhatjuk bennük a tanuláshoz szükséges felszerelést, a melós dokumentumokat, jó sok tízórait, egy palack itókát és még egy közepes laptopnak is marad hely. A tatyó tagoltsága kitűnő, így a benne rejlő dolgok rendszerezésével sem lesznek problémák.
A Fjällräven le sem tagadhatná, hogy a messzi északon született. Formája egyszerű, mégis kifinomult. A letisztult, legtöbbször egyszínű dizájn mentes a különböző fölöslegesnek ható mintáktól, a fiatalok mégis bomlanak érte. A stockholmi firma palettája ettől függetlenül elképesztően széles, így egész biztosan megtalálja a saját ízléséhez leginkább passzoló példányt.